-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Tenton të vetëvritet një grua në Prizren

 

Sipas burimeve brenda Emergjencës, viktima kishte konsumuar një sasi të madhe të medikamenteve, duke iu përkeqësuar gjendja shëndetësore, për çka është dërguar në spital për trajtim.

Policia  ka dalë në vendin e ngjarjes, ku ka marrë deklaratat e disa familjarëve, me ç’rast është kuptuar se gruaja qenë në gjendje të rënduar emocionale, por s’dihet arsyeja që e ka shtyrë të tentojë vetëvrasjen.

Në lidhje me rastin është vënë në dijeni edhe Prokurori i Shtetit, i cili ka urdhëruar nisjen e hetimeve.

Më Shumë

Përfshihet nga zjarri një lokal në Korishë të Prizrenit

Një lokal ësh të përfshirë nga zjarri në fshatin Korishë të Prizrenit. Zjarrfikësit dhe policia kanë dal në vendin e ngjarjes. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti...

KGjK-ja dërgon në Kushtetuese Ligjin për Paga

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) në mbledhjen e 303-të të mbajtur të enjten, ka njoftuar se do t’i drejtohet Avokatit të Popullit për dërgimin...

Lajmet e Fundit