-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Bill Clinton infektohet me coronavirus

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton ka bërë të ditur se është infektuar me COVID-19.

Ai ka treguar përmes rrjeteve sociale ka treguar se ka simptoma të buta dhe se po trajtohet në shtëpi.

“Kam pasur simptoma të buta, por në përgjithësi jam mirë dhe e mbaj veten të zënë në shtëpi”, ka shkruar ai në Twitter.

Clinton ka pohuar se më parë ka marrë edhe dozën përforcuese kundër coronavirusit, e cila ka ndikuar që ta kalojë më lehtë infektimin.

“Unë jam mirënjohës që jam vaksinuar dhe përforcuar, gjë që e ka mbajtur rastin tim të butë dhe u bëj thirrje të gjithëve të bëjnë të njëjtën gjë, veçanërisht kur kalojmë në muajt e dimrit”, përfundoi ai.

Ndryshe, bashkëshortja e Clintonit, Hillary kishte rezultuar pozitiv për COVID-19 në muajin mars të këtij viti. /Telegrafi/

Më Shumë

Murti: Paga mesatare në sektorin publik, gati dyfish sa ajo në sektorin privat

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka folur sot para Komisionit për Buxhet, ku e ka adresuar çështjen e koificientit dhe pagave. Ai ka folur edhe...

Çfarë kuptimi ka festa e Kylian Mbappes kur shënon gola dhe nga kush u frymëzua

Festimi i golave nga Kylian Mbappe konsiderohet si një nga më të famshmit në botë. Lojtari i PSG-së feston shumë nga golat e tij duke...

Lajmet e Fundit