0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Tërheqja e 10% nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për rimëkëmbje

Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit, do të mblidhet në ora 15:00, ku mes tjerash në rend dite është edhe votimi i Raportit me amendamente i Komisionit Funksional në Projektligjin nr. 07/L-016 për Rimëkëmbjen Ekonomike – COVID-19.

Ky projektligj ka kaluar në lexim të parë dhe nëse kalon edhe në leximin e dytë, qytetarëve do t’u mundësohet tërheqja e 10 për qindëshit të kursimeve në trustin pensional.

Më Shumë

Malisheva prezanton dy futbollistë të rinj

Duke e shfrytëzuar afatin kalimtar të janarit Malisheva ka afruar edhe dy futbollistë të tjerë. Për afrimet ka njoftuar vetë klubi nga qyteti me...

Zyrtare, 105 euro është vlera e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka vendosur të caktojë koeficientin e Ligjit të Pagave për punëtorët e sektorit publik. Reklama Vlera e...

Lajmet e Fundit