12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Rexhep Selimi niset për në Hagë si i dyshuar për krime lufte

Shefit të deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimit gjatë së mërkurës iu është konfirmuar një aktakuzë nga Gjykata Speciale, raporton Ekonomia Online.

Selimi këtë vetë e ka vërë të ditur përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ku ka shtuar se të enjten do të udhëtojë për në Hagë.

Ndërsa gjatë ditës së djeshme është arrestuar në shtëpinë e tij, ish-kreu i kuvendit Jakup Krasniqi dhe është nisur drejt për në Hagë pas një operacioni nga EULEX-i.

Bastisjet kishin nisur në mëngjesin e së mërkurës, ndërsa kanë zgjatur për disa orë.

Më Shumë

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Hajnat vjedhin stoli ari dhe para në një shtëpi në Rahovec

Persona të panjohur kanë vjedhur stoli ari dhe para të gatshme në një shtëpi në Rahovec. Rastin në polici e ka lajmëruar pronari i shtëpisë...

Lajmet e Fundit