10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Tërmkolli sot i rikthehet LDK-së

Melihate Termkolli-aakKy 14 shkurt do të mbahet mend nga Melihate Tërmkolli. Ajo sot do t’i kthehet zyrtarisht ‘dashurisë së vjetër’, Lidhjes Demokratike të Kosovës, nga edhe nisi karrierën politike dhe pati mandatin si ministre.

LDK sot paradite pritet të mbledh mediat në një konferencë për shtyp, ku edhe do t’i njoftoj për kalimin e znj.Melihate Tërmkolli, nga AAK në LDK.

Vetë Tërmkolli, në një bisedë telefonike për KosovaPress, në njëfarë mënyre e konfirmoi kalimin e saj në LDK.
“Ju e veç e paskët informatën, na mbetet të shihemi nesër”, tha ajo

Tërmkolli është e dyta deputet që brenda këtij viti u largua nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

Më Shumë

Një tym i errët u ngrit mbi Paris ndërsa një zjarr shpërtheu në “tregun më të madh të ushqimit të freskët në botë”

Një tym i errët u ngrit mbi Paris të dielën nga flakët e një magazine në një treg masiv prodhimesh që furnizon kryeqytetin francez...

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 30.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. Nga NS...

Lajmet e Fundit