15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Testohen edhe 26 persona nga Prizreni

Drejtori i Shëndetësisë në Prizren, Visar Shehu, ka njoftuar se pas konfirmimit të mbrëmshëm të tre rasteve të reja me koronavirus, sot janë testuar edhe 26 persona të tjerë.

Sipas tij, personat e testuar dyshohen se kanë pasur kontakt me të infektuarit.

“Rezultatet pritet të dalin sonte”, tha Shehu, transmeton TV Prizreni.

Më Shumë

8 mijë nxënës me pak në Rahovec, shkak migrimi dhe rënia e natalitetit

Anduena Bajraktari edhe pak javë përfundon klasën e 8 të fillores. Ajo ndjek mësimet në shkollën e mesme të ultë “Sulejman Vokshi” në Polluzhë të...

E ardhmja e opozitës në Shqipëri, Preç Zogaj: Mënyra e vetme si mund të bashkohet sërish PD

Analisti Preç Zogaj ishte i ftuar në Euronews Albania ku komentoi rezultatin e zgjedhjeve lokale dhe situatën në Partinë Demokratike. Për sa i përket...

Lajmet e Fundit