11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Tetë të vdekur nga COVID-19 sot në Kosovë

Tetë persona kanë vdekur dhe 334 raste të reja janë konfirmuar në 24 orët e fundit me COVID-19 në Kosovë.

Sipas njoftimit nga IKSHPK-ja janë testuar gjithsej 1.621 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Numri total i rasteve pozitive është 20.989 raste nga 98.769 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 705 raste të vdekjes.

Më Shumë

Komisioni për Buxhet shqyrton gjendjen në TRUST dhe çështjen e guvernatorit

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje.   Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale...

Malishevë: Qatar Charity shpërndau 300 pako ushqimore dhe miell për familjet malishevase në nevojë

Nuk është ndihma e parë e Qatar Charity në komunën e Malishevës. Kjo organizatë me programin e vet përmes hapjes së puseve për ujë...

Enigmë

Lajmet e Fundit