15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Thaçi bën fushatë në Ditën e Dëshmorëve në Prizren

Thaci ne pzKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi i është kthyer Prizrenit. Ai ka shfrytëzuar Ditën e Dëshmorëve në këtë qytet, për të bërë fushatë për kandidatin e partisë së tij, për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja. Ai gjatë qëndrimit në Prizren, pasi ka pirë kafe në qendër të qytetit ”Shatërvan”, është përshëndetur dhe fotografuar edhe me qytetarët e rastit.

Thaçi ka përuruar një rrugë të re në lagjen “Tusuz” si dhe ka vendos gurthemelin e bustit të dëshmorit të kombit, komandantit të UÇK-së, Xhevat Berisha në Prizren. Ai në këto përurime nuk ka mundër t’i ikë premtimeve dhe fushatës për kandidatin e PDK-së, Ramadan Muja.

“Këto investimet tregojnë se qeverisja e Mujës ka qenë e këtyre banorëve”, ka thënë Thaçi. Ai i ka siguruar kundërkandidatët e partive të tjera të Mujës, se një ditë pas zgjedhjeve do të lirohen nga barra dhe do të pushojnë lirshëm në Prevallë. “Muja do të jetë kryetar në raundin e parë. Prizreni është qytet që më së shumti është investuar”, ka thënë Thaçi.

Kryetari i Komunës, Ramadan Muja, ndërkaq tha se në këtë lagje janë bërë investime në infrastrukturë rrugore, ujësjellës dhe në sistemin telefonik./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Në këto vende do të ketë sot ndërprerje të energjisë elektrike në Dragash

KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa vende nuk do...

Shtyhet afati i procesit të regjistrimit të popullsisë

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se është shtyrë afati i procesit të Regjistrimit të Popullsisë deri më datën 24 maj.   Sipas komunikatës  së qeverisë, ky...

Lajmet e Fundit