15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Thaçi kërkon mobilizim për ta fituar Prizrenin

Thaci7-03Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga kryetarët e nëndegëve të këtij subjekti politik në Prizren që në zgjedhjet e nëntorit të mos konfrontohen me asnjë subjekt politik dhe të mobilizohen për të fituar edhe mandantin e tretë në këtë qytet.

Ai i ka porositur përfaqësuesit e këtyre nëndegëve që gjatë fushatës zgjedhore më shumë të flasin për punën që është bërë deri më tash në komunën  e Prizrenit, dhe për vizionin e ardhshëm të PDK-së.

Kryetari i PDK-së, Thaçi ka kërkuar nga kryetarët e të gjitha nëndegëve që të bëjnë një fushatë të mirë zgjedhore. “Thaçi kërkoi që të jemi të kujdesshëm gjatë fushatës”, tregon burimi i “PrizrenPress-it”.

Dega e PDK-së në Prizren, përkundër premtimit as sot nuk ka publikuar listën zgjedhore. Sipas burimit brenda këtij takimi, Thaçi ka kritikuar strukturën e partisë për vonesën e hartimit të listës zgjedhore. “ Kryetari kërkoj që të tregohemi të kujdesshmë edhe nga ndonjë pakënaqësi që mund të shfaqet pas publikimit të listës”, tregon burimi. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Fillon edicioni i 21-të i manifestimit “Java e Remzi Ademajt – Shtigjeve të Lirisë” në Prizren

Manifestimi tradicional "Java e Remzi Ademajt - Shtigjeve të lirisë" ka nisur në Prizren me hapjen e edicionit të 21-të. Organizuar nga drejtoria e Arsimit,...

Agron Llakaj ka një mesazh pas humbjes së bashkëshortes: Mali i dhimbjes s’ka fjalë, pesha shumë e madhe

Aktori Agron Llakaj pak ditë më parë humbi bashkëshorten Kostandina, pas një sëmundjeje të rëndë nga e cila vuante prej disa kohësh. Së fundmi...

Lajmet e Fundit