25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Thaçi: Njohja nga Solomon, lajm i gëzueshëm

Thaci14-12Kryeministri Hashim Thaçi ka thënë se rrumbullakësimi i njohjes ndërkombëtare të Kosovës është proces i pandalshëm.

“Mbrëmë na erdhi lajmi e gëzueshëm që Ishujt Solomon kanë njohur shtetin e Kosovës si të pavarur dhe sovran. Rrumbullakësimi i njohjes ndërkombëtare të Kosovës është proces i pandalshëm”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Ishujt Solomon është bërë vendi i 108 që e ka njohur Kosovën.

Suhareka publikon projektin për stadium, kërkon ndihmën nga MKRS-ja

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka publikuar të enjten projektin e kësaj komune për stadiumin e qytetit. Sipas tij, gjithçka është e gatshme...

Muriqi për ndeshjen që u ndërpre në Rumani: Pse po përzihet politika në futboll – pse mos të jetojmë në paqe

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur për ballafaqimin me Rumaninë pasi ndeshja u ndërpre për gati një orë pasi lojtarët kosovarë...

Lajmet e Fundit