19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Thaçi: Nuk do t’i rikthehem PDK-së

Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë një lajm të madh të enjten. Se është kumt i mirë ose i keq, varet nëse jeni mbështetës ose kundërshtar i tij, shkruan sot Koha Ditore.

Në konferencën e fundvitit Thaçi ka thënë se mund të kandidojë vetëm edhe një herë për postin e kreut të shtetit, dhe ka paralajmëruar se ai nuk do t’i kthehet as PDK-së, por as Legjislativit e Ekzekutivit.

“Për mua është më se e qartë se angazhimi im politik në jetën institucionale nuk do të ketë rikthim në proceset që i kam kaluar, as në të udhëhequrit e partisë, as pjesë e ndonjë përbërjeje të Parlamentit, e as në ndonjë pozicion të qeverive të ardhshme të Kosovës. E theksova, e vetmja mundësi e angazhimit tim politik është këtu ku jam, në Presidencë, por edhe mundësia e garës që është e drejtë kushtetuese dhe ligjore edhe për një mandat, nëse zgjedhjet mbahen drejtpërdrejt për presidentin”, ka thënë kreu i shtetit.

“Nëse jo, atëherë mbeteni pa mua në skenën politike”

Më Shumë

Gruaja rrah burrin në Rahovec, ai strehohet te vëllai

Një burrë ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga gruaja e tij në Rahovec. Sipas policisë, e dyshuara ka mohuar se ka ushtruar dhunë ndaj burrit...

Të famshmit zemërthyer pas vdekjes së yllit të “Gangsta’s Paradise”

Coolio ka vdekur në moshën 59-vjeçare. Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Artis Leon Ivey Jr., vdiq të mërkurën, më 28 shtator,...

Lajmet e Fundit