0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Thaçi: PDK do ta ketë mandatin për krijimin e qeverisë

Thaci-misioni i ri14Kryeministri i Kosovës në detyrë, HashimThaçi ka deklaruar se do të marr pjesë në seancën e kuvendit pasi PDK është zyrtarizu që i ka marrë shumicën e votave dhe do ta ketë mandatin për krijimin e qeverisë së re.

Thaçi i bëri këto komente me rastin e fillimit të korrje-shirjet nëKomunën e Suharekës, ku ka drejtuar kombajen për pak qaste.
Ai tha se ky vit do të jetë i mbarë sa i përket rendimenteve dhe se qeveria do të vazhdoj t’i subvencionoj bujqit.

Më Shumë

“ Fidani” në Prizren shpall konkurs letrar

Shoqata për Kulturë e Art “ Fidani” në Prizren ka shpallur konkurs letrar për tregim të shkurtë dhe poezi . Konkursi është shpallur me...

Mjekja Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet si u.d. e drejtoreshës në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar dorëheqjen e ud.drejtoreshës së deritanishme të këitj institucioni Pranvera Zejnullahu-Racit. Nga SHSKUK kanë bërë të...

Lajmet e Fundit