37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Thaçi e quan Eqën, Zeqë

hashim thaci 3Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka sulmuar me batuta kandidatin e LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziun.

Ai në vend të pseodenimit “Eqa”, kandidatin Eqrem Kryeziun e ka quajtur “Zeqa”.

“Dëshiroj të bëj vetëm një dallim mes qeverisjes së mirë dhe vullnetit të qytetarëve të Prizrenit, pra kryetarit Muja dhe kohës së ish-oponentit të tij që ende ka mbetur në garë, me çiftin e dëshpëruarit politik, siç po i thoni ju në Prizren, Zeqa”.

Thaçi ka qëndruar sot në Prizren. Ai ka bërë homazhe para lapidarit të dëshmorëve në “Shatërvan”, duke u bërë edhe pjesë e manifestimit të 28 Nëntorit.

Thaçi është shprehur i kënaqur me disponimin e njerëzve në këtë qytet. “Sot shihet gëzimi, hareja, disponimi i mirë i njerëzve dhe ky është dallimi që sjellë Muja. Pra, festë, gëzim, hare, solidariretet, bashkëjetesë dhe tolerancë, ndërsa askush nuk dëshiron rikthim në gaz lotsjellës”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Begaj në Kosovë: UÇK-ja, faqe e ndritur që bën krenar çdo shqiptar

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, në një konferencë të përbashkët me homologen Vjosa Osmani në Prishtinë, ka ofruar  mbështetjen e plotë të shtetit shqiptar...

Rrahje në Prizren, 32 vjeçari përfundon me dhëmbë e eshtra të thyera në spital

Një person ka mbetur i lënduar rëndë si pasojë e një rrahje në Prizren. Gjendja e viktimës është e rëndë  pasi nga rrahja I janë ...

Lajmet e Fundit