11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Muja gjuan “spica” në drejtim të Eqës

Ramadan Muja fushatKandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja në shënimin e 28 Nëntorit-Ditës së Flamurit, ka gjuajtur “spica’ në drejtim të kundërkandidatit, Eqrem Kryeziut.

Muja në takimin me shoqatat e dala nga lufta, ka bërë një krahasim të mënyrës së vendosjes së sotme të shtatores së dëshmorit, Ismail Kryeziut dhe vendosjes në kohën e qeverisjes së Eqrem Kryeziut të dy shtatoreve në “Shatërvan”, të dëshmorëve,  Xhevat Berisha dhe Ismet Jasharit-Kumanova.

”Sot e vendosëm shtatoren e dëshmorit Ismet Kryeziut në lagjen  “Arbanë”. Kjo shtatore u vendos në mënyrë madhështore dhe pa gazë lotësjellës. Po e dini cka po du me thënë dhe ku po e qes”, tha Muja.

Në lagjen “Arbanë” të Prizrenit, sot është vendosur shtatorja e dëshmorit të kombit, Ismet Kryeziut.

Ramadan Muja ka çmuar lartë figurën e Kryeziut dhe kontributin e të gjithë dëshmorëve të kombit. “ Në kuadër të festave të nëntorit po bëjmë zbulimin e bustit të Ismail Kryeziut në mënyrë që Dita e Flamurit të madhërohet edhe më shumë”, tha Muja.

Në kuadër të shënimit të 28 Nëntorit, Komuna e Prizrenit ka organizuar një varg aktivitetesh të tjera festive. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hoxha: Mosmbajtja e seancave të Asamblesë, shumë e dëmshme për Prizrenin

Ish-drejtori i Drejtorisë sw Punës dhe Mirëqenies Sociale në Prizren, Edmond Hoxha ka shprehur mendimin se mosmbajtja e seancave të planifikuara mujore të Asamblesë...

Vitia: Fondi për sigurimet shëndetësore nuk ka pasur kapacitet në këtë proces, vetëm është grumbulluar borxhi prej 30 milionë eurove

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, gjatë seancës të jashtëzakonshme që po mbahet në Kuvend rreth Shqyrtimit të Propozim- rezolutës për gjendjen në shëndetësi dhe...

Lajmet e Fundit