19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Asllanaj: Do t’ia kthejmë Therandës qeverisjen e përgjegjshme

SaliAsllanaj-LDK-suharekeLidhja Demokratike e Kosovës do ta riktheje qeverisjen e ndershme të përgjegjshme edhe në komunën e Therandës. Drejtues të LDK-së u shprehën të enjten gjatë një tubimi parazgjedhor në këtë komunë (Suharekë) të bindur se më 1 dhjetor qytetarët e kësaj komune do ta rikonfirmojnë vullnetin e tyre për një qeverisje më të mirë.

Kandidati i kësaj partie për kryetar të Therandës, Sali Asllanaj theksoi se LDK-ja është e vetmja parti që iu ofron qytetarëve programin më të favorshëm për zhvillim e prosperitet.

“Përparësitë e programit tonë qeverisës qëndrojnë në zhvillimin e një administrate efikase dhe profesionale, avancimin e politikave biznesore, qasjen kreative ndaj të rinjve, shërbime efikase shëndetësore, arsim cilësor dhe përmbajtësor, stimulimi dhe subvencionimi i bujëqsisë dhe prosperimi i kulturës e sportit, duke mos lënë anash infrastrukturën dhe mbrojtjen e ambientit”, tha Asllanaj.

Ai theksoi se ekipi që ai udhëheq do t’iu ofrojë qytetarëve të Therandës qeverisje demokratike, pa mashtrime e keqpërdorime, pa qasje klienteliste e mashtruese, por filozofinë e qeverisjes së mirë, ligjore e demokratike.

“Lidhja Demokratike e Kosovës dhe unë me bashkëpunëtorët e mi do t’ju ofrojmë gjatë mandatit të ardhshëm një qeverisje, që nuk bazohet në krim e haraç, në tenderë politikë e korruptivë, por në zhvillim cilësor në funksion të përmirësimit të jetës së qytetarëve”, tha Asllanaj.

Ndërsa nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova, theksoi se qytetarët e Therandës do ta kthejnë me votën e tyre të lirë qeverisjen e drejtë dhe parimore, që bazohet në filozofinë rugoviane dhe në trashëgiminë qeverisëse që ka vendosur në këtë komunë ish-kryetari Ukë Bytyçi.

“Kryetari i ardhshëm i Therandës, Sali Asllanaj e ka mbështetjen e fuqishme të LDK-së në zbatimin e programit të tij qeverisës. Fitorja më 1 dhjetor do të jetë një sinjal i fuqishëm për fitoren e bindshme të LDK -ja në zgjedhjet nacionale”, tha Rugova.

Sipas tij, qeverisja e LDK-së në Therandë dhe në shumicën e komunave të Kosovës do ta kthejë qeverisjen e mirë, të pakorruptuar dhe demokratike. Ai u kërkoi strukturave lokale të LDK-së në Therandë dhe aktivistëve të kësaj komune të angazhohen maksimalisht për pjesëmarrje sa më masive të qytetarëve në balotazhin e së dielës. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Komuna e Prizrenit paralajmëron hapjen e Shtëpisë së Pleqve dhe rifunksionalizimin e ambulancës për pensionistët

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, ka pritur të mërkurën në takim kryetarin e Shoqatës së Pensionistëve të Prizrenit, Isuf Vraniqi, sekretarin Alajdin...

Aksident i rëndë në Rahovec, humb jetën një person

Një aksident me fatalitet ka ndodhur të shtunën në Rahovec. Policia ka bërë të ditur se një person është rrotulluar me motoçikletë, ku si pasojë...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit