4.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

Theren me thikë burrë e grua në Rahovec

Burrë e grua janë therur me thikë nga një i dyshuar në Rahovec.

Sipas dëshmitarëve i dyshuari vuan nga probleme psikike.

Viktimat kanë pranuar trajtim mjekësor dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetë, njofton policia.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“VRASJE NË TENTATIVË/Rahovec 10.09.2022 – 18:30. Është arrestuar i dyshuari kosovar për shkak se kishte sulmuar me mjet të mprehtë viktimat, një mashkull dhe një femër kosovar (burrë e grua) duke ju shkaktuar lëndime trupore. Sipas dëshmitarëve i dyshuari vuan nga probleme mendore. Viktimat janë dërguar për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve janë jashtë rrezikut për jetë. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë./ PrizrenPress.com

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Kosova merr Mirënjohje të Veçantë për Përfaqësim Shtetëror në Bienale të Venecias

Doruntina Kastrati dhe instalacioni skulpturor “Heshtjet Kumbuese të Metalit dhe Lëkurës” u nderua me “Mirënjohje të Veçantë për Përfaqësim Shtetëror” në ceremoninë e edicionin...

Kryeziu: Serbia vazhdon me regjimin e Millosheviqit, pavarësisht që kanë ndryshuar njerëzit

Ish-gjyqtari i Kushtetueses, Kadri Kryeziu, thotë se Serbia me veprimet e ngjashme si ato të sotme që ndaloi kosovarët në pikat kufitare, po tregohet...

Lajmet e Fundit