22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Çmimet e naftës dhe benzinës për dy ditët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimin maksimal të lejuar për derivate. 

Sipas njoftimit të MINT-it, çmimi i naftës për dy ditët e ardhshme do të jetë 1.69 euro, pra një cent më i ulët se në ditën paraprake. Ndërsa i benzinës ka qëndruar i njëjtë, 1.35 euro.

Çmimi i gazit është 0.76 euro.

Çmimet vlejnë për 11 dhe 12 shtator.

Më Shumë

Kryeshefja e Postës së Kosovës vizitoi Odën e Ndërmarrësve të Zejtarëve në Prizren

Kryeshefja Ekzekutive e Postës së Kosovës,  Nora Rraci me bashkëpunëtorë të saj kanë vizituat  Odën e Ndërmarrësve  të Zejtarëve në Prizren. "Në këtë takim është...

Fillon shenjëzimi në të gjitha nyjet kryesore rrugore në Prizren

Ka filluar shenjëzimi horizontal në të gjitha nyjet kryesore rrugore në Prizren. Ky projekt ka filluar në rrethrrotullimin e ri dhe do të vazhdojë edhe...

Lajmet e Fundit