16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Ti je buka ime e shijshme

Poezi nga Venus Khoury-Ghata
Përktheu: Çlirim Lazaj

Ti je pika ime e ditës
Ishulli im ngjyrë blu
Lirishta ime aromatike

Ti je bora ime e vjedhur
Petla ime e vetme
Fauna ime e zbutur

Ti je fustani im përkëdhelës
Shalli im i dashurisë
Rripi im i puthjeve

Qerpikët tuaj si kalli gruri
Gjestet tuaj të pamposhtura
Dhe mbruajmë t’qeshurën

N’vaskën e gojës tënde
Ti je buka ime e shijshme
Foleja ime

Më Shumë

Haradinaj kërkon mocion për rrëzimin e qeverisë Kurti II: Po rrezikohet sovraniteti

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur pas mbledhjes së kryesisë së partisë. Ai ka thënë se qëndrimi i partisë së tij, është që të...

Shkelet një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është shkelur nga vetura në Prizren. Ajo ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit. Rr....

Lajmet e Fundit