20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Totaj fton diasporën për investime në Prizren

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka marrë pjesë në Forumin e bizneseve të diasporës, ku është diskutuar për investimet e diasporës në nivel komunal.

“Në këtë forum shpalosa planin e qeverisjes sonë duke theksuar se Prizreni është vendi i duhur për të bërë investime, prandaj i ftova bizneset e diasporës që të investojnë. Natyrisht, diaspora e Kosovës njihet për përkushtimin që ka dhe këtë e tregon përmes remitancave, por, do të ishte mirë që këto remitanca të drejtohen ndryshe në të ardhmen. Megjithëkëtë, diaspora paraqet një kapital jo vetëm ekonomik por edhe social e kulturor”, ka thënë Totaj.

Më Shumë

Ish-drejtori i Prizrenit:Përzgjedhja e fituesit të ankandit publik është bërë bazuar në ligj

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, i akuzuari Levent Kasemi ka dhënë mbrojtjen e tij ku ka thënë se përzgjedhja e fituesit është...

MASHT-i ndan 7 mijë euro për studentët e nivelit master në universitete të huaja

  Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërie Nagavci ka nënshkruar vendimin për mbështetje financiare studentëve që janë regjistruar apo vijojnë studimet e nivelit master në...

Lajmet e Fundit