22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Totaj me përfaqësues të KFOR-it diskuton për situatën e sigurisë

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të enjten në takim komandantin e Regjimentit të Karabinjerëve MSU, kolonelin Maurizio Mele, me të cilin ka diskutuar për çështjet e sigurisë.

“Pata kënaqësinë sot ta pres Komandantin e Regjimentit të Karabinjerëve MSU, kolonelin Maurizio Mele, me të cilin diskutuam për çështjet aktuale të sigurisë, por, edhe për zhvillimin e bashkëpunimit tonë në të ardhmën, në fushën e rendit dhe ligjit”, ka thënë Totaj pas takimit.

Më Shumë

VIDEO/ Binjakët brazilianë ndahen me sukses me operacion

Binjakët brazilianë tre vjeçarë, që lindën të bashkuar në kokë, u ndanë pasi iu nënshtruan një operacioni 27 orësh në Brazil. Ata kishin të përbashkët...

Ushtria ukrainase kryen sulme me dron, hedh në erë depot e municionit të rusëve në Kharkiv

Ushtria ukrainase çdo ditë e më shumë është duke avancuar, e këtë më së miri e dëshmojnë sulmet e shumta që po i zhvillon...

Lajmet e Fundit