12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Vetaksident në dalje të Malishevës, pesë të lënduar

Një vetaksident ka ndodhur në dalje të Malishevës.

Si pasojë pesë persona janë lënduar, njëri nga ta ka lëndime më të rënda.

Lajmin e ka dhënë, Sheremet Elezaj, zëdhënës i policisë për Rajonin e Gjakovës.

Elezaj tha se për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë një veturë ka dalur nga rruga.

Ai theksoi se të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor.

“Një vetaksident ka ndodhur në dalje të Malishevës, në drejtim të fshatit Banjë. Një veturë ka dalur nga rruga për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë, dhe janë lënduar pesë persona, njëri nga ta ka lëndime më të rënda. Ata janë dërguar për trajtim mjekësor. Rasti po hetohet nga njësitet relevante” – tha Elezaj.

Më Shumë

“Dashuria e jetës”, momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit

Meritoni dhe Ilnisa, janë dy konkurrentë të formatit ‘BBV3’ të cilët kanë krijuar një romancë brenda shtëpisë. Edhe pse çifti ka patur ‘ulje dhe...

Më 6 mars mbahet seanca e Kuvendit të Komunës së Prizrenit

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi, ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e rregullt, e cila do të...

Lajmet e Fundit