16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Totaj: Ndryshimin në Prizren do të shihni ditën e parë të punës

Sonte në emisionin e radhës të Fidan Jupollit në Express, i ftuar ka qenë Shaqir Totaj, kandidat i PDK’së për Prizrenin. Ai ka folur rreth koalicioneve për balotazhin. Po ashtu ka bërë me dije edhe ndryshimet që do t’i sjell me marrjen e detyrës në krye të Prizrenit.

Shaqir Totaj ka treguar se ndryshimet e para me marrjen e qeverisjes së Prizrenit do të bëhen nga emërimi i drejtorëve të rinj.

“Vlera e re, ndryshimet e reja do të shihen pikërisht nga ndërrimi i drejtorëve. Kjo do të ndikoj edhe në punën që do të bëhet në komunë”, ka thënë Totaj.

Ai ka treguar se planet e tij për Prizrenin do të jenë kryesisht në zhvillim ekonomik. Totaj ka thënë se edhe Parku i Bizneseve do të bëhet funksional, me këtë rast, sipas tij do të hapën edhe vende të reja të punës për qytetarët e Prizrenit.

Për më shumë detaje, shikojeni intervistën e Fidan Jupollit me Shaqir Totajt:

 

Moti me vranësira dhe intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me vranësira dhe intervale me diell. “Vranësirat gjatë ditës kanë mundësi që vende -vende të sjellin...

Vdes 55-vjeçari në Suharekë pas rrokullisjes me traktor

Një rast i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Budakovë të Suharekës. Është rrokullisur një traktor me të cilin po barte dru...

Lajmet e Fundit