25.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Totaj i PDK-së po prinë në Prizren

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj është në epërsi me vota, derisa është duke u zhvilluar procesi i numërimit të votave me kusht.Kur janë numëruar votat nga pesë tavolina,

Totaj prin me 368 vota, karshi Mytaher Haskukës nga Vetëvendosje që ka 329 vota, njofton Klan Kosova.Dy tavolina tjera për Prizrenin janë duke u numëruar.

Jasharaj: Ka nevojë për më shumë inspektorë, jo për testim të mësimdhënësve

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jashraj, ka thënë se ata arsyeshëm e me plot argumente i kanë...

Kosova barazon me Bullgarinë në Ligën e Kombeve

Kombëtarja e Kosovës ka barazuar me Bullgarinë në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve në konkurrencën e femrave. Ndeshja e zhvilluar të martën në...

Lajmet e Fundit