16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Haskuka i VV’së fiton në Prizren

Mytaher Haskuka nga VV ka marrë 385 vota ndërsa Shaqir Totaj nga PDK ka marrë 452 vota.

Pra Totaj ka marrë 67 vota vota më shumë nga numërimimi i votave me kusht dhe me postë. Ndërsa fitorja i takon Mytaher Haskukës pasi printe për 329 vota më shumë sesa Totaj nga rezultati preliminar i KQZ-së në Prizren.

Mytaher Haskuka do të udhëheqë me Prizrenin për katër vitet e ardhshme, më parë ky qytet është konsideruar si bastion i PDK-së.

Moti sot, me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat nuk do të pësojnë ndryshime dhe mbeten pothuaj konstante...

Osmani: Terroristët s’na zmbrapsin – jemi të gjithë në krah të Policisë së Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se në misionin fisnik, në mbrojtje të integritetit e sovranitetit të Republikës së Kosovës, “jemi të gjithë...

Lajmet e Fundit