22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Tragjedia e Suharekës, ky është njoftimi mortor më i rëndë që e keni parë

Familja pesë anëtarësh Sadikaj, që humben jetën tragjikisht, të dielën në një aksident trafiku në Suharekë, do të varroset të martën në fshatin e tyre, Sopijë.
Ceremonia e varrimit të tyre është organizuar të ndodhë në orën 16:00 të kësaj dite, raporton Gazeta Express.

Hydajete, Jeton, Albesa, Erjon dhe Eliesa Sadikaj – dy të fundit fëmijë – u aksidentuan të dielën në një fshat malor afër Suharekës.

Vdekja e tyre u konstatua në vendin ku ndodhi aksidenti. Vetura e tyre me regjistrim të huaj, u përplas ?? një autobus.

Viktimat ishin banorë të Zvicrës, dhe kishin ardhur për pushime në Kosovë. /GazetaExpress/.

Më Shumë

Afrim Tejeci: Bizneset në Prizren presin funksionalizimin e ‘Parkut të Biznesit’

Kryetari i Odës së Prizrenit, Afrim Tejeci, thekson se bizneset janë në pritje të funksionalizimit të "Parkut të Biznesit" në këtë qytet. “Me anë të...

Leonard Cohen qe ndryshe

Nga: Frank Guan Përktheu dhe përshtati në shqip: Hortensia Pëllumbi Haxhiademi Nëse e adhurove Leonard Cohenin, duhet me pasë kurajon me e pranue se ajo ç’ka...

Lajmet e Fundit