7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Trajneri i Lirisë flet pas humbjes: Na ka penalizu më shumë ngarkesat emocionale

Vushtrria ka kaluar në finale të play – off’it për inkuadrim në Superligën e Kosovës.

Vushtrriasit të shtunën në stadiumin “18 Qershori” triumfuan 5:3 pas ekzekutimit të penalltive, ndaj skuadrës së Lirisë së Prizrenit.

Pas ndeshjes ka folur trajneri Granit Begolli, i cili tha: “Nuk është ndienjë e mirë normal. Kemi punuar shumë, kemi lanë gjysmë një punë- penalltitë janë fat. Është normale këto llojë probleme, ngërqët e këto. Na ka penalizu më shumë ngarkesa emocionale” – përcjell Insajderi.

Ndryshe, penalltinë vendimtare për skuadrën e Vushtrrisë e shënoi Daut Maxhuni, ndërsa realizuan edhe Kujtim Pantina, Etrit Halimi, Leart Emini dhe Labinot Osmani.

Viktor Kuka i Lirisë nuk arriti të realizonte.

Koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan me rezultatin e barabartë, 1:1.

Më Shumë

Zbulohet busti i dëshmorit Bashkim Suka

Me nderime të larta e krenari, sot, u zbulua busti i dëshmorit të kombit, luftëtarit të UÇK-së, Bashkim Suka, i cili ra në altarin...

Jasharaj: Kam frikë se mund të fillojë një grevë e heshtur tek mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharaj, ka thënë se mësimdhënësit janë tejet të pakënaqur me Ligjin e Pagave dhe...

Lajmet e Fundit