1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Trondit aktori i njohur: Kam menduar të vras babin tim, dhunonte nënën time

Will Smith ka bërë një rrëfim tronditës.

Aktori i njohur tha se ka menduar ta vrasë babin pasi ushtronte dhunë ndaj nënës së tij.

Në një fragment të botuar nga revista ‘People’, ai u shpreh: Babai im ishte i dhunshëm. Ai pinte alkool. Ishte i matur në çdo premierë të çdo filmi tim. Ai dëgjoi çdo regjistrim. Ai vizitoi çdo studio. Më vendosi ushqimin në tryezë çdo natë të jetës sime. Kur isha nëntëvjeçar, pashë babanë tim duke grushtuar nënën time në anën e kokës aq fort sa ajo u rrëzua. E pashë gjakun e saj. Ai moment në atë dhomë gjumi, ndoshta më shumë se çdo moment tjetër në jetën time, ka përcaktuar se kush jam unë”.

“Brenda gjithçkaje që kam bërë që atëherë – çmimet dhe vlerësimet, qendrat e vëmendjes dhe vëmendja, personazhet dhe të qeshurat – ka pasur një varg delikate faljesh për nënën time për mosveprimin tim atë ditë. Për dështimin e saj në këtë moment. Për dështimin për t’i bërë ballë babait tim. Për të qenë frikacak”.

Ai kujtoi një moment tronditës teksa mendoi të ‘vriste’ babain: “Një natë, ndërsa e çoja nga dhoma e tij e gjumit drejt banjës, brenda meje u ngrit një errësirë. Rruga midis dy dhomave kalon majën e shkallëve. Si fëmijë, gjithmonë i thosha vetes se një ditë do të hakmerresha për nënën time. Se kur të isha mjaftueshëm i madh, kur të isha mjaftueshëm i fortë, kur të mos isha më frikacak, do ta vrisja. Unë ndalova në majë të shkallëve. Mund ta shtyja poshtë dhe të ikja lehtësisht”.

Më Shumë

Dani Alves kërkon lirimin me kusht: Nuk kam frikë nga asgjë

Dani Alves kërkon lirim me kusht dhe flet nga burgu duke thënë “Do të pranoj çfarëdo që të vijë… Nuk kam frikë nga asgjë” Alves,...

Përballja e Fury me Usyk do të ketë tarifën më të lartë në historinë e boksit

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk janë gati për “tarifën më të madhe në historinë e boksit” ndërsa Arabia Saudite përgatitet të paraqesë një ofertë...

Lajmet e Fundit