-4.2 C
Prizren
E martë, 25 Janar, 2022

Trondit aktori i njohur: Kam menduar të vras babin tim, dhunonte nënën time

Will Smith ka bërë një rrëfim tronditës.

Aktori i njohur tha se ka menduar ta vrasë babin pasi ushtronte dhunë ndaj nënës së tij.

Në një fragment të botuar nga revista ‘People’, ai u shpreh: Babai im ishte i dhunshëm. Ai pinte alkool. Ishte i matur në çdo premierë të çdo filmi tim. Ai dëgjoi çdo regjistrim. Ai vizitoi çdo studio. Më vendosi ushqimin në tryezë çdo natë të jetës sime. Kur isha nëntëvjeçar, pashë babanë tim duke grushtuar nënën time në anën e kokës aq fort sa ajo u rrëzua. E pashë gjakun e saj. Ai moment në atë dhomë gjumi, ndoshta më shumë se çdo moment tjetër në jetën time, ka përcaktuar se kush jam unë”.

“Brenda gjithçkaje që kam bërë që atëherë – çmimet dhe vlerësimet, qendrat e vëmendjes dhe vëmendja, personazhet dhe të qeshurat – ka pasur një varg delikate faljesh për nënën time për mosveprimin tim atë ditë. Për dështimin e saj në këtë moment. Për dështimin për t’i bërë ballë babait tim. Për të qenë frikacak”.

Ai kujtoi një moment tronditës teksa mendoi të ‘vriste’ babain: “Një natë, ndërsa e çoja nga dhoma e tij e gjumit drejt banjës, brenda meje u ngrit një errësirë. Rruga midis dy dhomave kalon majën e shkallëve. Si fëmijë, gjithmonë i thosha vetes se një ditë do të hakmerresha për nënën time. Se kur të isha mjaftueshëm i madh, kur të isha mjaftueshëm i fortë, kur të mos isha më frikacak, do ta vrisja. Unë ndalova në majë të shkallëve. Mund ta shtyja poshtë dhe të ikja lehtësisht”.

Më Shumë

Hajnat ia vjedhin armën një qytetari në Gjonaj të Hasit

Një qytetari nga fshati Gjonaj në Prizren, mbrëmë dyshohet se persona të panjohur ia kanë vjedhur një armë në shtëpinë e tij. Sipas Policisë, viktima...

Vodhi 200 euro, arrestohet i mituri nga Suhareka

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person i moshës së mitur në Suharekë. Rasti ka ndodhur të mërkurën. “Lidhur me rastin me datë...

Caktohet ekspertizë financiare në gjykimin ndaj menaxherit të prokurimit në Dragash

Pranë, Departamentit për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Prizren, ka vazhduar edhe sot gjykimi ndaj të akuzuarit Nuro Ismaili., i cili po...

Rukiqi: Ora policore fillon shumë herët, shkakton dëm ekonomik që tani nuk na duhet fare

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, duke folur për masat e reja anti-COVID ka thënë se ora policore po kufizon edhe punën...

Një i vdekur e 2943 raste pozitive me COVID-19 të premten

Një person ka vdekur e janë regjistruar 2943 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ditën e premte, duke shënuar kështu rekord rastesh ditore...

Të gjitha rrugët në Malishevë janë të kalueshme

Të gjitha rrugët në Komunën e Malishevë janë të kalueshme përfshi edhe rrugët në vendbanimet malore. Të gjitha rrugët kryesore që lidhin fshatrat e Komunës...

Saint-Etienne interesohet për Vedat Muriqin

 Saint-Etienne ka shprehur interesim për sulmuesin e Lazios, Vedat Muriqi dhe ata mund të kërkojnë të bëjnë një lëvizje për të në këtë muaj. Siç...

Poezi nga Ibrahim Rugova të botuara në ‘Rilindje’ kur ai ishte vetëm 18 vjeç

Ibrahim Rugova, intelektuali, politikani, akademiku dhe shkrimtari i njohur shqiptar, qysh në rinin e tij spikati me talentin e tij edhe në të shkruar,...

Gjyqtari nga Prizreni Fahret Vellija zgjedhet anëtar i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prizrenit, Fahret Vellija, ka marr besimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, për anëtar të Këshillit Gjyqësor të Kosovës...

Deputeti i LVV-së – opozitës: Kemi me jua përmend 20-vjetëshin për 4 vjet t’lume

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi ka thënë se do t’ua përmendin opozitës 20 vjet qeverisjeje për katër vjet, raporton Gazeta Express. Abrashi tha se...

Haradinaj i pikëlluar për ndarjen nga jeta të aktivistit të AAK-së, Kristë Dulaj

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar për vdekjen e aktivistit të kësaj partie në Prizren, Krist Dulaj nga Zymi i Hasit. Haradinaj është shprehur...

Aksidenti i Arnold Schwarzenegger – mes personave të përfshirë, edhe një fanse e tij

Një nga personat e përfshirë në aksidentin e shumë makinave të Arnold Schwarzenegger-it nuk mund t’u besonte syve të saj se me kënd kishte...

1840 tiketa trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë, Policia ka shqiptuar 1840 tiketa trafiku. Sipas raportit janë shkaktuar 32 aksidente trafiku me dëme materiale e...

Gruaja hidhet nga kati i pestë i banesës në Suharekë, shpëton me lëndime të rënda

Një grua nga Suhareka është hedhur nga kati i pestë i banesës, dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore. Policia e Kosovës ka bërë të...

Gjermania gati ta rrisë pagën minimale, ja sa do të paguhet ora tani

Kancelari gjerman, Olaf Scholz përsëriti të shtunën e tij se qeveria e tij është e angazhuar për të mbajtur premtimin për rritjen e pagës...

Benzema: Ai që kritikon Messin nuk di asgjë rreth futbollit

Karim Benzema ka dhënë disa komente lidhur me Lionel Messi, dikur rivalin e tij më të frikshëm. Ylli francez i Real Madrid, Karim Benzema po...

Lajmet e Fundit