3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Trump i thotë jo vendimit për debat virtual me Biden

Komisioni për Debatet Presidenciale në Shtetet e Bashkuara ka njoftuar se debati i dytë presidencial mes Donald Trumpit dhe Joe Bidenit do të zhvillohet virtualisht.

Ndërkohë, presidenti Donald Trump po vazhdon trajtimin për koronavirus në Shtëpinë e Bardhë.

Lidhur me këtë vendim, Trump ka thënë që e konsideron të papranueshëm këtë vendim, raporton BBC, transmeton “Klan Kosova”.

Debati i dytë midis kandidatëve rivalë presidencialë është planifikuar të enjten e ardhshme. Debati i dytë, pritet të mbahet më 15 tetor në Miami, Florida.

Më Shumë

Goditet motoçiklisti në Prizren

Një motoçiklist është goditur nga një veturë në Prizren. Viktima ka pësuar lëndime trupore. Rr. Wesli Clark, Prizren 26.03.2023 – 14:44.Ka ndodhë një aksident trafiku me...

Real Madrid-i synon ta rikthejë Diaz-in, por futbollisti e dëshiron Milan-in

Brahim Diaz me kënaqësi do ta zgjaste qëndrimin e tij në Milano nëse do të ishte e mundur, por klubi i tij mëmë, Real...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit