23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

U tha se ka kërcënuar kryetarin Totaj, Zafir Berisha thotë se është keqkuptuar

 

Zafir Berisha është deklaruar lidhur me raportimet se ai ka kërcënuar kryetarin e Prizrenit, Shaqir Totaj. Totaj ka njoftuar Policinë se është kërcënuar nga Berisha përmes telefonit, shkruan Gazeta Express.

Berisha në emisionin DPT te Fidani në T7 tha se është keqkuptuar.

“Nuk e di, unë fjalën kërcënim e marrë më ndryshe,. Nga zhargoni i jetës së përditshme ndoshta kam përdorur ndonjë shprehje. Por jam keqkuptuar, por megjithatë ka kaluar dhe jeta vazhdon”, ka thënë Berisha.

Ai shton se përdor një gjuhë ndryshe nga politikanët tjerë, andaj ka pasur keqkuptime.

“Shiqo, unë thash nuk jam shabllon i gjithë atyre që merren me politikë. Unë në jetën private dhe publike përdori gjuhë jo të zakonshme por nuk ka qenë diçka tragjike”, shtoi

Më Shumë

Ancelotti jep lajmin e hidhur: Kapitulli im i fundit është Reali

Në një intervistë me gazetën italiane “Il Messaggero”, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, tregon se ka vendosur se kur do të vjen koha...

Begaj të hënën në Kosovë, destinacioni i parë jashtë Shqipërisë si president

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj do qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, me rastin e fillimit të mandatit të tij. Begaj vjen të hënën në...

Lajmet e Fundit