19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Valon Murati kërkon përgjegjësi ndaj Jabllanoviqit, heshten mikrofonat

Isa mustafa  ,mbledhje qeverisMinistri i diasporës Valon Murati ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës të marrë një qëndrim rreth deklaratave të ministrit Aleksandar Jabllanoviq.

Ka vlerësuar se deklaratat e tij janë kundër Kushtetutës së Kosovës dhe i fyejnë nënat e Gjakovës.

Pas kësaj kërkese kryeministri Isa Mustafa ka thënë se nuk jemi në Kuvend dhe pastaj janë ndalë mikrofonat ndërsa diskutimi ka vazhduar edhe për 20 minuta pa mundësinë që të ndiqet nga përfaqësuesit e medieve.

Më Shumë

Aksident në Prizren, katër të lënduar

Katër persona janë lënduar në një aksident trafiku në rrugën "Wesli Klark" në Prizren. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur mes dy automjeteve, raporton PrizrenPress. "Rr. Wesli...

Dogana e Kosovës konfiskon produkte higjienike të falsifikuara (foto)

Dogana e Kosovës ka njoftuar se kanë arritur të konfiskojnë produkte higjienike të falsifikuara. Sipas njoftimit të doganës, të gjitha produktet janë ndaluar gjatë ekzaminimit...

E diela me diell

Lajmet e Fundit