0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Vazhdon lyerja e korridoreve të banesave kolektive në Prizren

Nënkryetari i komunës së Prizrenit, Visar Shehu së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Urbanizimit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli kanë vizituar të martën banesat kolektive, ku kanë përfunduar punimet e projektit të lyerjes së korridoreve.

Në kuadër të këtij projekti pritet të përmirësohen kushtet e banimit të qytetarëve, të kenë ambient më të sigurt dhe të pastërt, ku deri më tani nga 50 aplikime kanë përfunduar punimet në 35 banesa.

Në total pritet që mbi 600 familje të kenë një ambient më të sigurt e më të shëndetshëm për të jetuar.

Më Shumë

Pas sherrit të bujshëm, Cllevio dhe Noizy fotografohen së bashku

Pak kohë më parë u rrethuam nga lajmet pët përplasjet mes reperit Noizyt dhe mbretit të Tik Tok Cllevios, ku veç dhunës nga njëri...

Mot i ftohtë dhe me fjolla bore sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Nuk përjashtohen rigat dhe fjollat e borës. Sipas...

Lajmet e Fundit