2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Salih Zyba, kandidat i VV-së për kryetar të Therandës

Salih Zyba është kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Therandës.

Këtë e ka bërë të ditur dega e LVV-së në Therandë, të cilët përmes një postimi në Facebook kanë njoftuar se e kanë dorëzuar listën në KQZ për Kryetar dhe listën për kandidatët për asamble komunale, transmeton Klankosova.tv.

“Të dashur qytetarë të Therandës, aktivistë e simpatizantë të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, pas procesit të brendshëm zgjedhor dhe pas miratimit nga kryesia në nivel qëndror, ju njoftojmë që kandidat për Kryetar të Komunës së Therandës është Salih Zyba”.

“Ndryshimi në Therandë është i domosdoshëm e Lëvizja VETËVENDOSJE! është alternativa e vetme dhe e duhura për ta bërë ndryshimin”.

“Në vazhdim po ua paraqesim edhe listën e kandidatëve për asamble komunale”.

 1. Liridon Fandaj
 2. Pranvera Berisha
 3. Hetem Muharremaj
 4. Laureta Tafaj
 5. Agron Maliqaj
 6. Jetmir Durmishi
 7. Valmire Kryeziu
 8. Drilon Zyba
 9. Festë Kabashi
 10. Qëndrim Elshani
 11. Pajtim Lezi
 12. Arbër Aliaj
 13. Florije Gegaj
 14. Arbes Gashi
 15. Islam Morina
 16. Erlida Bajrami
 17. Arsim Muqa
 18. Latif Krasniqi
 19. Astrit Daka
 20. Arsim Tafolli
 21. Arbërie Bytyqi
 22. Sami Buzhala
 23. Arjeta Morina
 24. Faton Zekolli
 25. Arberita Morina
 26. Faton Kololli
 27. Merlinda Bekteshi
 28. Besnik Kryeziu
 29. Albulena Krasniqi
 30. Granit Hoti
 31. Gentiana Daka
 32. Qendrim Gashi
 33. Veton Shala
 34. Yllka Kadolli

Më Shumë

Mot i vranët dhe me riga lokale shiu

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot i ngjashëm me të martën, vranët dhe me riga lokale shiu. Por, ndryshe nga dje, Instituti Hidrometeorologjik i...

Unai Emery kërkon Vedat Muriqin te Aston Villa

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi mund të transferohet në Premier Legue. Ylli dardan po bën një sezon të madh me Mallorca-n në...

Lajmet e Fundit