19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Vdekja e 53 vjeçarit nga Prizreni me Koronavirus – reagon edhe Mytaher Haskuka

Sot ka humbur jetën edhe një 53 vjeçar nga Prizreni si pasoje e virusit COVID-19.

Kryetari i kësaj komune, Mytaher Haskuka ka shprehur ngushëllimet për familjen e viktimës.

Ky është personi i dytë në këtë qytet që ka humbur jetën nga koronavirusi.

“Sot e mora lajmin e hidhur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës për viktimën e radhës nga COVID-19. Ky është personi i dytë nga Prizreni që ka ndërruar jetë si pasojë e pandemisë. Dua të shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta familjes, miqve dhe gjithë të afërmve! Me shpresë që sa më shpejt dhe me sa më pak viktima ta kalojmë këtë pandemi!”, ka thënë ai.

Më Shumë

Turqit e Ballkanit s’e duan Erdoganin, votuan Kiliçdaroglunë

Fitorja e presidentit Recep Tayyip Erdogan në balotazhin presidencial të Turqisë të dielën u festua në të gjithë Ballkanin – rajon në të cilin...

Kurti: I kuptojmë shqetësimet e ndërkombëtarëve, por kemi edhe obligime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas situatës së tensionuar në veri të vendit. Kurti, në një postim në Facebook, ka thënë se i...

Lajmet e Fundit