15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Vdes një shqiptar në aksident në Itali

Një shqiptar ka vdekur në një aksident trafiku në Itali.

Ngjarja tragjike ka ndodhur më 19 maj në Castelnuovo di Bergonovo në Itali.

Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për Dritan Merën.

43-vjeçari thuhet se e kishte kaluar mbrëmjen në shoqërinë e miqve të tij në një lokal.

I njëjti teksa po shkonte drejt La Pernice, ka humbur kontrollin e veturës , Peugeot 308.

Vetura ka dal nga rruga dhe është përplasur me një pemë.

Shqiptari u gjet pa ndjenja në timon.

Zjarrfikësit ndërhyn për ta nxjerrë vetura, por fatkeqësisht lëndimet e marra ishin të rënda, duke mos i përballuar.

Policia ka nisur hetimet dhe trupi i pajetë është dërguar në morg për t’iu nënshtruar ekspertizës mjeko-ligjore

Më Shumë

Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit – pamje nga festa

Skuadra e Ballkanit është kurorëzuar me titullin e kampionit për edicionin e garave 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Portokallezinjtë e Suharekës...

Prizreni me pikë turistike historike

Fshati Leskovec i Prizrenit ka kohë që është zbrazur nga banorët. Ky vend nga shumë qytetarë quhet edhe Çardaku i Prizrenit, ndërsa është vend...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit