11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Vetaksident në rrugën Zhur-Dragash

Një vetaksident ka ndodhur në rrugën Zhur-Dragash.

Dy persona janë lënduar.

“I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet se nga pakujdesia është vetaksidentuar duke përfunduar jashtë rruge. Si pasojë, lëndime kanë pësuar dy pasagjerë të cilët janë dërguar për tretman mjekësor. Në konsultim me prokurorin, rasti shkon në procedurë të rregullt”, njofton Policia e Kosovës. /PrizrenPress.com

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Akademi përkujtimore për Rifat dhe Muharrem Dina

Në kujtim të veprimtarëve të çështjes kombëtare, me rastin e 25 vjetorit të rënies së dëshmorit të UÇK-së, Rifat Dina – “Xha Jaho”, dhe...

Shtatë asete në mbrojtje të trashëgimisë kulturore në regjionin e Prizrenit

Këshilli i Kosovës për Trashëgimi Kulturore ka shpallur shtatë asete në mbrojtje të përhershme në kategorinë e trashëgimisë arkitekturale nga regjioni i Prizrenit. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ Drejtori i...

Lajmet e Fundit