25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Veteranët: Nuk jemi të PDK-së

thaci te veteranetPërdorimi i veteranëve të UÇK-së si instrument për mbledhjen e votave konsiderohet si veprim jolegjitim i kryeministrit Hashim Thaçi.

Politizimi i UÇK-së, edhe sipas partive politike, është gabim substancial i njeriut që thirret në vlerat e luftës. Ndërsa, vetë veteranët thonë se lufta e UÇK-së ka qenë apolitike dhe si e tillë duhet të mbetet.

“Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, ka vendosur të manipulojë dhe keqpërdorë gjithçka që i vjen përdore, në mënyrën më të paskrupullt, ketë e bëri edhe me veteranët e luftës së UÇK-së”, thuhet në reagimin e partisë Nisma për Kosovën, shkruan zëri.

Më Shumë

Zyrtare: Jakup Berisha nënshkruar me Suharekën

Suhareka ka vazhduar me afatin kalimtar, si në largime, ashtu edhe në afrime, duke nënshkruar kësaj rradhe me mesfushorin Jakup Berisha. Mesfushori sulmues së fundi...

Posta e Kosovës porosit qytetarët: Mos klikoni këtë link

Posta e Kosovës njofton publikun që të mos bjerë pre e një mashtrimi dhe të mos klikojnë asnjë link, që vjen në tekstin e...

Lajmet e Fundit