19.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Lumezi merr më së shumti pikë për kryeprokuror të Shtetit

Aleksandër LumeziAleksandër Lumezi ka marrë më së shumti pikë për kryeprokuror të Shtetit.

Ai i prin listës prej tetë kandidatëve në garën për kryeprokuror në konkursin e hapur. Kryeprokurori i ri pritet të emërohet pas pensionimit të Ismet Kabashit, shkruan Koha Ditore.

Lumezi aktualisht është kryeprokuror i Prokurorisë së Apelit. Para kësaj pozite ai ka drejtuar Prokurorinë e Qarkut të Prishtinës dhe Prokurorinë Komunale.

Lumezi ka marrë 78.67 pikë, pasuar nga kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, Shyqyri Syla, që ka mbledhur 78.17 pikë, ndërsa i treti është renditur kryeprokurori i Prokurorisë së Gjilanit, Jetish Maloku, me 76.33 pikë, shkruan koha ditore.

Më Shumë

146 vjet nga themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Sot janë bërë 146 vjet nga themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Lidhja e Prizrenit ishte një organizim politik i parisë së katër vilajeteve që...

Zyrtare: Thiago Motta, trajneri i ri i Juventusit

Juventusi ka emëruar zyrtarisht Thiago Mottan si trajnerin e tyre të ri, pas sukeseve që italo-brazilini kishte me Bolognan, duke i dërguar në Ligën...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit