14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Vetëvendosje: Pushteti inskenoi një aksident për të penguar ardhjen e protestuesve

aksidentZëdhënësi i Vetëvendosjes, ka akuzuar pushtetin se ka inskenuar një aksident në rrugën Prishtinë-Pejë për të pamundësuar ardhjen e 50 autobusëve në Prishtinë nga Dukagjini.

Ky militant i Vetëvendosjes ka treguar rrugën alternative se si duhet të vijnë protestuesit në Prishtinë.

“Për ta parandaluar pjesëmarrjen e qytetarëve në protestë, pushteti e ka inskenuar një ndeshje komunikacioni me dy maune dhe e ka bllokuar rrugën në Komoran. Nga ai drejtim janë duke ardhur diku 50 autobusë me qytetarë. Rruga është që gjysmë ore e bllokuar. Të gjithë që kanë mundësi le të gjejnë rrugë alternative, nga Arllati-Shtime-Prishtinë apo rrugë të tjera”, ka shkruar Vrasniqi.

Më Shumë

Identifikohet e dyshuara që vodhi 30 mijë euro në një shtëpi në Prizren

Policia e Kosovës ka arritur të identifikojë një të dyshuar për vjedhjen e 30 mijë eurove në shtëpinë e një personi nga Prizreni i...

Lufta në Ukrainë: Rusët po ikin nga vendi shkaku i mobilizimit ushtarak

Pas njoftimit të presidentit rus, Vladimir Putin për mobilizim ushtarak të 300 mijë rezervistëve, janë krijuar kolona të gjata në kufirin e Rusisë me...

Kolona e pestë

Lajmet e Fundit