3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Vidhen gjëra të ndryshme në një shkollë në Prizren

Punëtori i një shkolle në fshatin Petrovë të Prizrenit ka njoftuar Policinë, se persona të dyshuar të panjohur kanë hyrë në objektin e shkollës dhe kanë vjedhur gjëra të ndryshme.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, nga shkolla janë vjedhur një llaptop, një kasafortë për ruajtjen e dokumenteve, si dhe janë dëmtuar dyert e shkollës.

“Ankuesi mashkull kosovar punëtor i shkollës ka raportuar se të dyshuar të panjohur kanë hyrë në objektin e shkollës dhe kanë vjedhur: një llaptop, një kasafortë për ruajtjen e dokumenteve si dhe janë dëmtuar dy dyer të shkollës. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

“Republika e Parë”: Fakte të reja tronditëse për zhdukjen e Remzi Hoxhës

Një kapitull i veçantë i librit “Republika e Parë” e Mero Bazes, trajton me hollësi zhdukjen e shqiptarit nga Kosova Remzi Hoxha, i cili...

Kosova feston sot Ditën e Flamurit

Edhe sot vazhdojnë manifestimet në kuadër të Ditës së Flamurit, 28 nëntorit.   Në orën 09:00, bëhen homazhe pranë shtatores së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu. Më...

Lajmet e Fundit