7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Arrestohen pesë persona në Prizren, hoqën flamurin e Turqisë në Ditën e Pavarësisë

Pesë persona janë arrestuar në Prizren në Ditën e Pavarësisë së Kosovës për “nxitje të përçarjes dhe mosdurimit”.

Katër nga pesë të dyshuarit janë të mitur dhe në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës thuhet se ata kanë larguar nga një shtyllë flamurin e Turqisë.

“Janë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj kosovarë, prej tyre katër te mitur, pasi që të njëjtit kanë larguar nga një shtyllë elektrike një flamur të Turqisë të vendosur nga Kuvendi Komunal i Prizrenit me rastin e përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, njoftoi PK.

Më Shumë

Lajmet e Fundit