14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Vizat hiqen me 2015

Gëzim KasapolliMinistri i Integrimit Evropian, Gëzim Kasapolli, ka bërë me dije se janë plotësuar të gjitha kushtet për heqjen e vizave dhe sipas tij, qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë lirshëm kah mesi i vitit 2015.

Kasapolli ka vlerësuar se ngërçi politik i krijuar pas zgjedhjeve të 8 qershorit nuk ka ndikuar në ecurinë e këtij procesi.

Ai ka thënë se procesi i Marrëveshjes së Stabilizim Asocimit është duke ecur mirë dhe nënshkrimi i kësaj marrëveshje pritet të bëhet në fund të këtij viti. /Epoka e Re

Mungon eksperti financiar, shtyhet gjykimi ndaj ish-drejtorit të Urbanizmit në Prizren

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të shtyjë seancën kundër ish-drejtorit të Urbanizmit, Nijaziu Kryeziu, pasi mungoi eksperti financiar.Kryeziu po gjykohet se ka lidhur kontrata...

Tahiri: Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje

Ish-koordinatorja e Kosovës për dialog me Serbinë, Edita Tahiri ka thënë se Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje pas sulmit në Banjskë të...

Lajmet e Fundit