3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Vjedhje në Romaj të Hasit

Një vjedhje ka ndodhur në fshatin Romajë të Hasit.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se të dyshuar të panjohur me forcë kanë depërtuar në shtëpinë e tij me ç ‘rast i kanë vjedhur një pushkë gjuetie të cilën e kishte me leje”, njofton Policia e Kosovës.

Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet përkatëse policore./PP/

Më Shumë

“Le Matin” më 1912: Përfituesit e luftës

Ky shkrim është botuar 110 vjet më parë në gazetën e Parisit “Le Matin” dhe flet për aktin e jashtëzakonshëm të Ismail Qemalit, shpalljen...

Ballkani e mbyll stinorin vjeshtor me fitore të thellë ndaj Gjilanit

Ballkani ka shënuar fitore të thellë ndaj Gjilanit, me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës. Golin e parë në...

Lajmet e Fundit