2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Vogëlushit protestues i burgosuri në rastin ‘Monstra’ ia fali veshjen kombëtare

Sami Luta-nipi me veshje kombetare1Sami Luta nipit të tij veshjen kombëtare ia bleu kur u martua. Me çka, nipi i tij këtë veshje nga daja (Samiu) nuk e heq asnjëherë nga malli për të…

Njëri ndër vogëlushët që protestoi dje në Shkup ishte edhe nipi i Sami Lutës, të burgosurit me burg të përjetshëm në rastin ‘Monstra’.

Nga familjarët e Lutës Almakos mëson se veshja kombëtare shqiptare me të cilat ka protestuar vogëlushi, Samiu ia ka blerë për dasmën e tij. Me çka, nipi i tij këtë veshje nga daja (Samiu) nuk e heq asnjëherë nga malli për të.

Sami Luta-nipi me veshje kombetareNë një çast gjatë ditës së djeshme vogëlushi i është afruar policëve, siç edhe mund ta shikoni në fotot e mëposhtme për të kërkuar lirim e dajës së tij.

Ndryshe, në emisionin Cosmo që transmetohet në KTV, kohë më parë ka folur familjari i Sami Lutës, i cili tha Samiu është arrestuar në ditë gëzimi nga policia, teksa po shkonte në një dasëm në Kosovë.

Më Shumë

Akuzat për përdhunim, kërkohen 12 vjet burg për Dani Alves

“Çështja Alves” vazhdon të evoluojë dhe futbollisti brazilian, i cili ndodhet në paraburgim të përkohshëm në qendrën e vuajtjes së dënimit “Brians II”, përballet...

Konfiskohen para të falsifikuara në Suharekë

Një grua në Suharekë ka raportuar se ka pranuar para të metalta në vlerë rreth 418 euro që dyshohet se janë të falsifikuara. “FALSIFIKIM I...

Lajmet e Fundit