25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Votuan rreth 42%, Dragashi me më së paku përqindje

Zgjedhjet-ks41.50% e qytetarëve të Kosovë kanë dalë të votojnë në balotazh. Këto janë të dhënat preliminare të KQZ-së pas mbylljes së vendvotimeve në të gjithë Kosovën.

Komunat që më së shumti është votuar është Parteshi, Kllokoti dhe Novobërda. Ato me më së paku përqindje janë Klina dhe Dragashi.

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Walker: Kosova është një tregim i jashtëzakonshëm suksesi

Ambasadori William Walker është takuar me kryeministrin Albin Kurti. Këtë takim Walker e ka vlerësuar produktiv dhe shumë trë mirë. “Më lejoni të them se...

Lajmet e Fundit