5.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

PDK-ja dhe LDK-ja në Prizren, të bindur në fitore

prizreni5PDK-ja dhe LDK-ja në Prizren, raportojnë se deri më tash kanë dalë fitues të zgjedhjeve të 1 dhjetorit. Zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha tha se deri më tash kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja prinë për 3700 vota para kundërkandidatit të LDK-së, Eqrem Kryeziut. “Deri më tash Muja prinë për 3700 vota”, tha Hoxha për “PrizrenPress”.

Edhe zëdhënësi i LDK-së , Nderim Gashi tha se kandidati Eqrem Kryeziu, prinë me mbi 300 vota para kandidatit të PDK-së, Ramadan Muja. “ Deri më tash Eqrem Kryeziu prinë me mbi 300 vota?”, tha Gashi. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ish-gazetari Ramadan Baraliu aderon në Vetëvendosje

Ish-gazetari dhe politikologu, MSc. Ramadan Baraliut ka aderuar sot në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ëshvë mirëpritur nga kryetari i Qendrës së LVV-së në Prizren, Artan Abrashi...

Komuna e Prizrenit organizon takime për hartimin e Planit Zhvillimor Komunal

Komuna e Prizrenit, ka filluar mbajtjen e takimeve informuese me qytetarët për Hartimin e Planit Zhvillimor Komunal (PZHK). Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, është...

Lajmet e Fundit