10.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Vrasje në tentativë në Prizren

Një vrasje në tentativë ka ndodhur në Prizren

Ngjarja ka ndodhur pas një zënke.

“Pas një zënke në një lokal në të cilin janë përfshirë katër të dyshuar, tre meshkuj dhe një femër K/Shqiptare, njëri nga të dyshuarit ka shtënë me armë zjarri, ku si pasojë e të shtënave lëndime trupore kanë pësuar dy të dyshuar, të cilët janë dërguar për trajtim mjekësor”, njofton Policia e Kosovës,shkruan PrizrenPress.

“ Tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me dy fishekë. Me vendim të prokurorit tre të dyshuar janë dërguar në mbajtje”.

PS shpall fitoren në Kukës, demokratët me humbje më të thellë se në zgjedhjet e 14 majit

Partia Socialiste ka shpallur zyrtarisht fitoren në Bashkinë e Kukësit, ku me vetëm katër kuti të mbetura për t’u numëruar, ndryshimi është prej mbi...

Arratisja e Radojiçiqit në vitin 2018, Sylë Hoxha: Ka pasur ‘misionarë’ që t’i hiqet fletëarresti, të vijë në Kosovë

Ish kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në emisionin “Frontal” të T7 u pyet nëse ka pasur mbështetje ose pajtim politik që...

Lajmet e Fundit