23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Vritet nga forcat ukrainase njëri prej snajperistëve më të mirë rusë

Forcat e armatosura të Ukrainë kanë vrarë njërin prej snajperistëve më të mirë rusë, kanë bërë të ditur burime brenda forca separatiste pro-ruse, shkruan Newsweek.

Lajmin për vdekjen e Alexander Kislinsky, snajperist në forcat ruse GRU dhe në brigadën e 22 të Spetsnaz, i cili pati “zbarkuar” në Ukrainë gjatë 24 majit, ka alarmuar ushtrinë e Putinit, transmeton Telegrafi.

Në llogaritë e separatistëve pro-rusë në Ukrainë, është bërë e ditur se ky snajpersit që konsiderohej si një prej më të mirëve në forcat ruse, është vrarë gjatë një beteje, madje ata publikuan edhe imazhe të funeralit të Kislinskyt, kufoma e të cilit është rikthyer në Rusi.

Forcat separatiste pro-rusë janë munduar ta glorifikojnë figurën e snajperistit të vrarë rusë – duke e cilësuar si hero dhe luftëtar të mirë, por ukrainasve nuk iu desh shumë kohë nga ardhja e tij në Ukrainë, që ta lokalizojnë dhe vrasin. /Telegrafi/

Më Shumë

Shtylla e ndriçimit publik rrezikon qytetarët afër Stacionit të Policisë në Prizren

Një shtyllë elektrike e dëmtuar e vendosur në skaj të rrugës në Prizren afër Shadërvanit, po rrezikon qytetarët që jetojnë aty si dhe kalimtarët...

Zafir Berisha përkujton dëshmorin Remzi Ademaj

Ish- komandanti i UÇK-së, Zafir Berisha, ka përkujtuar dëshmorin e kombit, Remzi Ademaj- “Petriti”. Postimi i plotë i Berishës: Para 24 vitesh (15.08.1998) ra heroikisht për...

Lajmet e Fundit