-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

VV i dhuron “2 kg dardha kakiçka” Partisë së Fortë

VV-dardhaLëvizja Vetëvendosje i falënderohet Partisë së Fortë për donacionin e sotshëm prej 10 eurosh. Këtë kontribut të tyrin, Vetëvendosje ka vendosur që ta shpërblejë duke i dhuruar Partisë së Fortë 2 kg dardha.

“Lëvizja Vetëvendosje i falënderohet Partisë së Fortë për donacionin e sotshëm prej 10 eurosh, duke ia dhuruar 2 kg dardha (disa edhe kakiçka) si shenjë mirënjohjeje, të vjela nga aktivistët tonë në plantazhin e sheshit “Nëna Terezë” në Prishtinë, në të cilin Kryetari Lexhendar ka investuar aq shumë kohë, mund, mend dhe këpucë të grisura”, ka shkruar aktivisti i Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili, në Facebook.

Poashtu, sipas Ismailit, “zotohemi se këto donacione do të shpenzohen edhe për mbrojtjen e votës suaj”.

Kjo dhuratë e Vetëvendosjes vjen pasi Partia e Fortë, sot, përmes një transaksioni bankar, i ka dhuruar Vetëvendosjes një shumë simbolike prej 10 eurosh, pasi që kjo e fundit ditë më parë kishte dalë publikisht për të kërkuar fonde nga qytetarët.

Më Shumë

Prizren, 5 aktakuza, kundër 5 personave

Prokuroria e  Shtetit njofton se nga prokuroritë themelore janë ngritur gjithsej gjashtëdhjetenëntë aktakuza, kundër tetëdhjetedy personave, janë ndaluar pesëmbëdhjetë persona për vepra të ndryshme...

Grabitësit e argjendarisë në Suharekë sillen në gjykatë

Në Gjykatën Themelore në Prizren i kanë sjellë grupin e grabitësve të argjendarisë në Suharekë. Ky grup i armatosur ka plagosur dy policë, njërin...

Lajmet e Fundit