6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Zafiri në koalicion me Kryeziun

Zafiriiiii

Kryetari i Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha ka lidhë koalicion me kandidatin e LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziun. Zëdhënësi i BD-së, Leart Batusha ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes mes Berishës dhe Kryeziut.

 

“Këshilli Drejtues i BD-së ka marrë vendim që të vazhdojë angazhimin e vet politik në sfidën e radhës, në përputhje me votën që ka marrë më 3 nëntor dhe me vullnetin e qytetrëve që në garën për balotazh më 1 dhjetor të mbështes kandidatin për kryetar të Prizrenit nga LDK, Eqrem Kryeziun. Ky qëndrim erdhi pas konsultimeve të gjërë të BD-së, simpantizantët dhe miqtë e BD-së, shoqërinë civile dhe intelektualët e Prizrenit, të cilët ishin që angazhimin politik dhe veprimet e BD-së të jenë në përputhje me qëndrimet publike që janë prezantuar nga kryesia dhe ekipi i Bashkimit Demokratik”, tha Batusha. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Dr. Edlira Gashi- Batiu anëtarësohet në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren Artan Abrashi dhe deputeti Arbër Rexhaj kanë mirëpritur anëtarësimin e Dr. Edlira Gashi- Batiu. “Ajo ka përfunduar Fakultetin e...

56 vjet nga vdekja e novelistes amerikane, Edna Ferber

E quajtur “Novelistja më e madhe amerikane e kohës së saj”, novelistja dhe dramaturgja fituese e çmimit Pulitzer, Edna Ferber vdiq 55 vjet më...

Lajmet e Fundit