11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Zafiri vetë i katërti ia mësyen Parlamentit

ZafirBerisha11-14Kryetari i Bashkimit Demokratik në Prizren, Zafir Berisha, në zgjedhjet e 8 qershorit, do të garojë për deputet bashkë me katër anëtarë të tjerë të partisë së tij.

Kryesia e BD-së ka marrë vendim që në listën zgjedhore për deputet të Parlamentit të Kosovës të jenë: Zafir Berisha, Mitat Karahoda, Arife Muji, Skënder  Susuri  nga Prizreni si dhe Nexhat Isufi nga Dragashi.

Të gjithë kandidatët e Bashkimit Demokartik do të garojnë në të njëjtën listë me Nismën për Kosovë të Fatmir Limajt.

Zafir Berisha tha se kandidatët që do të garojnë , janë garncë e fitores së 8 qershorit. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Agron Llakaj humb bashkëshorten, fjalët e ndjera të aktorit: Sëmundja e pabesë na e mbylli perden e jetës!

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e tij, Konstandinën, si pasojë e një sëmundje. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale,...

Ku do të shkojë titulli sonte, në minierë apo në qiell?

Pas një rrugëtimi të gjatë, ky edicion do të përfundojë të enjten mbrëma në Mitrovicë. Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të ndeshen në sfidën...

Lajmet e Fundit